Aplikacja mobilna mocniduchem.archiczest.pl

 

Polityka prywatności – pobierz

Wszelkie uwagi i sugestie związane z funkcjonalnością oraz użytkowaniem aplikacji mocniduchem.archiczest.pl (w tym prośba o usunięcie konta) należy zgłaszać do Referatu Katechetycznego Kurii Metropolitalnej w Częstochowie na adres: katecheza@archiczest.pl

Nowa platforma internetowa to wartościowe narzędzie do organizowania i prowadzenia spotkań duszpasterskich i formacyjnych dla dzieci i młodzieży w ramach spotkań parafialnych jak i lekcji religii w szkole z wykorzystaniem urządzeń mobilnych (smartfon, tablet, laptop).

Aplikacja mobilna stanowi uzupełnienie materiałów duszpasterskich z serii Mocni Duchem, przygotowanych przez Referat Katechetyczny  Kurii Metropolitalnej w Częstochowie. Została ona opracowana  z myślą o spotkaniach formacyjnych dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. Główną zaletą tego narzędzia jest obszerna baza tekstów i pomocy (m. in.: teksty Pisma Świętego, Youcat, Katechizm Kościoła Katolickiego, nauczanie Papieży, filmy ewangelizacyjne i 3MC, obrazy, prezentacje)  związanych z podręcznikiem Mocni Duchem. Scenariusze katechez przed bierzmowaniem. Zbiór ten dotyczy 32 tematów spotkań  w trzyletnim cyklu przygotowania.
APLIKACJA JEST DARMOWA

Wszelkie uwagi i sugestie związane z funkcjonalnością oraz użytkowaniem aplikacji mocniduchem.archiczest.pl można zgłaszać do Referatu Katechetycznego Kurii Metropolitalnej w Częstochowie na adres: katecheza@archiczest.pl

 

Funkcjonalność i sposób użytkowania

Aplikacja umożliwia: 

  • założenie konta i rejestrację z poziomu prowadzącego (lub uczestnika)
  • tworzenie grup przez prowadzącego (duszpasterz, katecheta lub animator) W aplikacji znajduje się baza danych wszystkich diecezji i parafii (ponad 10000) w Polsce
  • akceptowanie lub odrzucanie uczestników przez prowadzącego (uczestnik po założeniu konta wysyła prośbę o przyjęcie do grupy – zdjęcie nr)
  • udostępnianie wybranego materiału i tworzenie własnych notatek (to bardzo ważna funkcja. Dzięki tej opcji osoba prowadząca grupę może wpisać własne materiały, pomoce, karty pracy czy linki do stron internetowych)
  • wysyłanie wiadomości e-mail do wszystkich uczestników grupy lub do wybranych osób (np. informacji dotyczących spotkania formacyjnego, inicjatyw duszpasterskich w parafii lub szkole)
  • stały dostęp do materiałów ze spotkań (osoba prowadząca ma dostęp do całej bazy danych i  w dowolnej konfiguracji udostępnia tematy spotkań i związane z nimi zasoby materiałów uczestnikom grupy)

Jak pobrać aplikację?

Można to zrobić na kilka sposobów:

   1. Pobrać aplikację na urządzenie mobilne ze sklepu Google Play lub App Store:
   2. Wpisać w pasek adresu przeglądarki internetowej nazwę: mocniduchem.archiczest.pl (bez „www” przed nazwą) i zapisać (dodać) stronę do ekranu startowego.
   3. Zeskanować kod QR:

 

Zakładanie konta:

Zarówno osoba prowadząca jak i uczestnik, po otworzeniu strony aplikacji mogą założyć nowe konto. Czynność ta wymaga następujących kroków:

  1. Uzupełnić pola: IMIĘ, NAZWISKO, E-MAIL, HASŁO
  2. Zaznaczyć poziom dostępu: Uczestnik lub Prowadzący
  3. Kliknąć „zarejestruj

Na podany adres e-mail zostanie wysłany link potwierdzający rejestrację, następnie za pomocą adresu e-mail oraz hasła użytkownik może zalogować się na swoje konto.

Panel PROWADZĄCEGO

Po zalogowaniu i rozwinięciu „menu”  osoba rejestrowana jako prowadzący widzi grupy, którymi zarządza oraz może utworzyć nową grupę. Można to zrobić uzupełniając dane w formularzu (wpisać nazwę grupy, wybrać diecezję i parafię). Panel prowadzącego, po wyjściu do wybranej grupy, posiada trzy opcje: TREŚCI – jest to baza wszystkich tematów i materiałów dostępnych w aplikacji oraz własnych notatek; UCZESTNICY –  PROŚBY – w tym miejscu wyświetlają się prośby od uczestników o dołączenie do grupy.

Panel UCZESTNIKA

Po zalogowaniu się do aplikacji jako uczestnik można odnaleźć własną grupę formacyjną (uzupełniając  formularz) i wysłać prośbę o przyjęcie. Gdy osoba prowadząca grupę akceptuje prośbę, uczestnik otrzymuje pełny dostęp do materiałów przeznaczonych dla danej grupy.

Wszelkie uwagi i sugestie związane z funkcjonalnością oraz użytkowaniem aplikacji mocniduchem.archiczest.pl można zgłaszać do Referatu Katechetycznego Kurii Metropolitalnej w Częstochowie na adres: katecheza@archiczest.pl