Ewentegna Tamir. Prawdziwy cud

Katolicki Ruch Dobroczynny BETEL zaprasza na spotkanie z Andrzejem Kalinowskim – twórcą Ruchu i autorem książki Ewentegna Tamir. Prawdziwy cud.

24 maja 2024 r. • godz. 19.00
Scena Muzyczno-Teatralna „Zygmunt”
ul. Krakowska 1, Częstochowa

Książka jest zapisem codziennych zmagań autora o utrzymanie życia i zachowanie godności osób niepełnosprawnych w Etiopii. Ukazuje jego walkę o to, by dać im namiastkę rodzinnego ciepła
i bezpiecznego domu.

            Jej bohaterami są mieszkańcy niewielkiego domu Ewentegna Tamir, założonego przez Katolicki Ruch Dobroczynny BETEL. Reprezentują różne plemiona i wyznania, posiadają różne odcienie skóry. Każdy z nich żyje z niepełnosprawnością – najczęściej zarówno umysłową, jak  i fizyczną. Andrzej Kalinowski pisze, że ci piękni w swojej słabości ludzie „uczą tolerancji, ekumenizmu, dialogu religijnego, a przede wszystkim wzywają do ich dostrzeżenia, zwrócenia uwagi, że świat, w którym się obracamy, jest czymś zupełnie nierealnym w odniesieniu do większości populacji naszej planety. To samoistne wołanie o godność, miłość, szacunek i troskę  o życie. Dotykając tej etiopskiej rzeczywistości, trudno przejść obojętnie obok problemów Afryki”. Jak ona wygląda od niepełnosprawnej strony? Czy możemy jej pomóc?

Dochód ze sprzedaży książki jest przeznaczony na działania ruchu BETEL na rzecz jego podopiecznych.

Andrzej Kalinowski – twórca i prezes Międzynarodowego Ruchu Dobroczynnego BETEL, który w Polsce, we Włoszech i Afryce tworzy domy dla osób niepełnosprawnych.

Spotkanie autorskie może być ciekawym punktem wyjścia do przeprowadzenia katechezy nt. misji bądź udzielania pomocy osobom będącym w potrzebie.