I Regionalny Konkurs Plastyczny w Kłobucku

Parafia Katolicka pw. św. Marcina Biskupa w Kłobucku – Sanktuarium Matki Bożej Kłobuckiej Niepokalanej Ucieczki Grzeszników zaprasza serdecznie do wzięcia udziału w I Regionalnym Konkursie Plastycznym: „W kłobuckim kościele jest skarbów wiele…”, nad którym patronat honorowy objął m.in. Ksiądz Arcybiskup Wacław Depo Metropolita Częstochowski.

 

Konkurs jest adresowany do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych (w tym uczniów z niepełnosprawnościami) oraz do osób z niepełnosprawnościami powyżej 18. roku życia, zamieszkujących całą naszą archidiecezję oraz pozostałe tereny województwa śląskiego.

Tegoroczny temat konkursu to: „Matka Boża Kłobucka Niepokalana Ucieczka Grzeszników – w moich oczach”. W ramach konkursu należy wykonać pracę plastyczną inspirowaną wizerunkiem Matki Bożej Kłobuckiej w dowolnej wersji: w srebrnych sukienkach lub bez nich w dowolnej technice – wizerunek Matki Bożej Kłobuckiej oraz szczegółowe informacje w regulaminie i na stronie: www.marcin.klobuck.net.

Ostateczny termin składania prac to 12 maja br. (bezpośrednio do Parafii lub pocztą – szczegóły w regulaminie). Konkurs ma zasięg wojewódzki, zatem zdobycie premiowanego miejsca może pomóc uczniom w staraniach o zdobycie różnorakich stypendiów artystycznych. Dla uczestników przewidziane są również atrakcyjne nagrody.

Wszystkie szczegółowe informacje znajdują się Regulaminie:

Pobierz Regulamin konkursu

Pobierz plakat

W przypadku chęci osobistego odwiedzenia naszego sanktuarium przez uczestników konkursu z możliwością oprowadzenia grupy zorganizowanej prosimy o kontakt telefoniczny: 34 317 27 27 lub mailowy: marcin@klobuck.net w celu ustalenia szczegółów.

Konkurs wpisuje się w przygotowania do srebrnego jubileuszu koronacji łaskami słynącego obrazu Matki Bożej Kłobuckiej (2029 r.) oraz do 550. rocznicy przejścia do wieczności ks. Jana Długosza – polskiego kronikarza i proboszcza parafii św. Marcina w Kłobucku (2030 r.).