Inne konkursy

XIV Ogólnopolska Franciszkańska Olimpiada Wiedzy
o św. Maksymilianie  

W roku szkolnym 2019/2020 po raz czternasty organizowana jest Ogólnopolska Franciszkańska Olimpiada Wiedzy o św. Maksymilianie. Jest to jedna z form przybliżenia dzieciom i młodzieży charyzmatycznego Świętego, męczennika z Auschwitz, założyciela klasztoru-wydawnictwa, misjonarza, osoby godnej naśladowania. Celem Olimpiady jest również zachęcenie jej uczestników do życia na wzór św. Maksymiliana oraz rozbudzenie pragnienia poznania Pisma Świętego. Olimpiadę organizują franciszkanie we współpracy z UKSW w Warszawie.
Olimpiada organizowana jest na trzech poziomach edukacyjnych:
– konkurs plastyczny dla klas 0-V szkoły podstawowej;
– konkurs wiedzy dla klas VI-VIII szkoły podstawowej;
– konkurs wiedzy dla szkół ponadpodstawowych.
W konkursie plastycznym uczniowie muszą zilustrować wybrane przez Organizatorów wydarzenie z życia św. Maksymiliana, natomiast w konkursie wiedzy uczniowie muszą przyswoić sobie życiorys św. Maksymiliana na podstawie wyznaczonej lektury oraz zapoznać się z podaną księgą Pisma Świętego.
Uczestnicy Olimpiady, oprócz cennej wiedzy i inspiracji, mogą wygrać także cenne nagrody (w przypadku konkursu wiedzy jest to wysokiej klasy sprzęt elektroniczny oraz indeksy na studia).
Zgłoszenia uczestnictwa w Olimpiadzie dokonuje katecheta lub inny nauczyciel z danej szkoły na początku roku szkolnego.

 

Regulamin Olimpiady, formularz zgłoszeniowy oraz szczegółowe informacje dostępne są na stronie olimpiada.franciszkanie-warszawa.pl.

Pytania można kierować również na adres: olimpiada@franciszkanie-warszawa.pl