Inne konkursy

III Ogólnopolski Konkurs Prawa Kanonicznego dla uczniów szkół ponadpodstawowych 

Studencko-Doktoranckie Koło Naukowe Prawa Kanonicznego Regula Iuris działające na Wydziale Prawa Kanonicznego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie ma przyjemność poinformować, że organizuje III Ogólnopolski Konkurs Prawa Kanonicznego dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Tematem tegorocznego Konkursu będą Sakramenty wtajemniczenia chrześcijańskiego. Chrzest i bierzmowanie.

Tegoroczną edycję Konkursu swoim patronatem honorowym objęli:

  1. Jego Eminencja Kazimierz Kardynał Nycz, Arcybiskup Metropolita Warszawski;
  2. Jego Ekscelencja bp dr hab. Artur Miziński, Sekretarz Generalny Konferencji Episkopatu Polski;
  3. Jego Magnificencja ks. prof. dr. hab. Stanisław Dziekoński, Rektor Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie;
  4. Ks. prof. dr hab. Henryk Stawniak, Dziekan Wydziału Prawa Kanonicznego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Ubiegłoroczna edycja Konkursu cieszyła się szerokim zainteresowaniem wśród uczniów i została bardzo pozytywnie przez nich odebrana. W pierwszym etapie Konkursu wzięło udział blisko 1000 uczestników, spośród których 100 zostało zaproszonych na etap finałowy Laureaci otrzymali indeksy na studia na Wydziale Prawa Kanonicznego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, a także wartościowe nagrody rzeczowe (tablet, karty podarunkowe Empik). Każdy z uczestników etapu finałowego otrzymał dyplom uczestnika, pakiet prezentowy, a także drobny upominek od naszego sponsora, którym był BZWBK Grupa Santander.

W ten sposób znaczna grupa młodych ludzi mogła w ramach zdrowej rywalizacji poznać pewne zagadnienia z zakresu prawa kanonicznego, rozwijać swoje pasje i odkrywać ten mało popularny kierunek wiedzy. Co więcej, był to czas nawiązywania nowych relacji oraz znajomości, ponieważ na naszą Alma Mater zjechała młodzież z całej Polski, od Bałtyku po Tatr szczyty.

Temat tegorocznego konkursu, jakim są Sakramenty wtajemniczenia chrześcijańskiego. Chrzest i bierzmowanie, pozwala na zgłębienie zarówno wiary w sakramenty, a także poprzez poznania prawa, na jeszcze bardziej świadome uczestnictwo w obrzędach.

Zachęcamy katechetów szkół ponadpodstawowych do zapoznania się z propozycją konkursu. Szczegóły w zamieszczonym poniżej regulaminie.

Pobierz regulamin

 

 


III Ogólnopolska Franciszkańska Olimpiada Wiedzy
o św. Maksymilianie  

Już po raz trzynasty, w roku szkolnym 2018/2019, organizowana jest Ogólnopolska Franciszkańska Olimpiada Wiedzy o św. Maksymilianie.
Celem Olimpiady jest przybliżenie młodemu pokoleniu postaci św. Maksymiliana. Olimpiada organizowana jest w ramach trzech konkursów dla uczniów szkół podstawowych (konkurs plastyczny),
podstawowych i gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych (konkursy wiedzy). W zeszłym roku w Olimpiadzie o św. Maksymilianie
uczestniczyło ponad 2500 osób. W konkursach wiedzy nagrodami dla uczniów są laptopy, sprzęty fotograficzne i tablety.
Laureaci konkursu dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych otrzymają dodatkowo indeksy na uczelnie w Polsce.
Szczegóły zapisów i uczestnictwa w Olimpiadzie zawiera Regulamin dostępny na stronie: www.olimpiada.franciszkanie-warszawa.pl


 Międzynarodowy Konkurs Plastyczny ,,Święty Jan Paweł II w oczach dziecka”

Muzeum w Bielsku Podlaskim Oddział Muzeum Podlaskiego w Białymstoku, Wydział Katechezy i Szkolnictwa Katolickiego Kurii Diecezjalnej w Drohiczynie oraz Dekanat Bielski zapraszają dzieci i młodzież do udziału w XIII edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego Święty Jan Paweł II w oczach dziecka.

Wzorem lat minionych temat konkursu jest zbieżny z aktualnym hasłem Dnia Papieskiego, które w tym roku brzmi: Promieniowanie ojcostwa. Poza tym przypominamy, że rok 2018 obfituje w ważne rocznice, takie jak 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości, 60 rocznica sakry biskupiej Karola Wojtyły i 40 wyboru Polaka na Stolicę Apostolską. Włączając się w obchody tych dat, zapraszamy do udziału w naszym konkursie plastycznym. Niech Jan Paweł II i jego nauki będą Wam inspiracją.

Konkurs plastyczny „Święty Jan Paweł II w oczach dziecka” od ponad dekady przyciąga dzieci i młodzież z całej Polski i Świata. Niesłabnące zainteresowanie świadczy o tym, jak wielkie znaczenie ma osoba Świętego dla kolejnego pokolenia. Pokolenia, które nie miało okazji poznać Ojca Świętego. Pokolenia, które zna Jana Pawła II z przekazów dorosłych, licznych publikacji i samego nauczania Świętego. Dlatego tak ważna jest rola nas dorosłych w przybliżaniu najmłodszym osoby i nauczania Jana Pawła II. Zachęcamy katechetów, nauczycieli, rodziców i opiekunów wszelkiego rodzaju grup plastycznych do podjęcia tematu wśród swoich podopiecznych. Szczegóły w zamieszczonym poniżej regulaminie.

Pobierz regulamin konkursu

Pobierz kartę zgłoszeniową

Pobierz stopkę


Ogólnopolski Konkurs Plastyczny i Literacki z okazji 100 – lecia istnienia Zgromadzenia Sióstr Pasjonistek ,,Męka Pańska w oczach dzieci i młodzieży

 

Wszystkie szczegółowe informacje dotyczące konkursu dostępne są w zamieszczonych poniżej załącznikach.

Pobierz regulamin konkursu

Pobierz kartę zgłoszeniową

Pismo do Dyrekcji szkoły (pobierz)

Pismo do nauczycieli (pobierz)