nowe podręczniki 2020/2021

Od 1 września 2020 roku lekcje religii w grupach przedszkolnych, klasach 1 i 5 szkoły podstawowej, klasach 1 szkół ponadpodstawowych, należy prowadzić w oparciu o nową Podstawę Programową katechezy Kościoła katolickiego w Polsce z dnia 8 czerwca 2018 r.  oraz dostosowane do niej programy i podręczniki.

Poniżej zamieszczono propozycje wydawnictw:

 GAUDIUM LUBLIN

Wydawnictwo przygotowało nową serię podręczników pt. „Z Bogiem przez życie”, która opracowana jest przez wybitnych specjalistów z zakresie katechetyki, związanych ze środowiskiem akademickim Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II oraz katechetów – praktyków. Materiały charakteryzują się przejrzystą i logiczną strukturą, treściami odpowiednio dobranymi dla dzieci i młodzieży, nowoczesną grafiką i ciekawymi propozycjami zadań dla uczniów i pomocami dla katechetów. Materiały Wydawnictwa GAUDIUM są dostępne w dziennikach elektronicznych Vulcan i Librus. W celu lepszego zapoznania się z tymi podręcznikami można zamówić w Wydawnictwie darmowy pakiet. Więcej informacji oraz prezentacja multimedialna podręczników: www.kulkat.pl    


                                             ŚW. WOJCIECH POZNAŃWydawnictwo Świętego Wojciecha w Poznaniu przygotowało podręczniki do nauki religii zgodne z nową „Podstawą programową katechezy Kościoła katolickiego w Polsce” do klas: 0, 1, 5 szkoły podstawowej i kl. 1 szkoły ponadpodstawowej. W opracowanie podręczników włączyli się specjaliści w zakresie nauczania religii z całej Polski. Zapraszamy Państwa do śledzenia na stronie „Strefy Katechety” informacji dotyczących nowych podręczników, które obowiązywać będą od roku szkolnego 2020/2021.
 Informujemy Państwa, że zamówienia na pakiety startowe będą przyjmowane od 15.05.2020 r.  Zapraszamy!

 


WDS SANDOMIERZ

Wydawnictwo poleca podręczniki pod red. ks. Stanisława Łabendowicza, które posiadają bogatą szatę graficzną oraz nowatorską strukturę jednostki katechetycznej, z akcentowaniem większej aktywności uczniów. Do każdej klasy opracowano pomoce multimedialne na płytach zawierające m.in. opowiadania, teksty Pisma Świętego, refleksje modlitewne i piosenki, oraz ćwiczenia, które aktywizują i urozmaicają przebieg lekcji. Mocną stroną materiałów jest działalność Centrum Edukacji Katechetycznejwww.katechizmy.com.pl, będąca wsparciem dla katechetów, pracujących z podręcznikami WDS.

Propozycja nowych podręczników dla klas 1, 5 szkoły podstawowej oraz 1 LO obowiązujących od roku szkolnego 2020/21 przedstawiona w katalogu online: http://wds.home.pl/Flip/katalog2020_2021Flip/mobile/index.html Program jest obudowany  bazą pomocy dydaktycznych online, przypisanych do konkretnych jednostek lekcyjnych oraz  ciekawych linków internetowych zamieszczonymi w naszym serwisie katechetycznym  www.katechizmy.com.pl. Na stronie dostępne są  materiały do pobrania typu rozkłady materiałów do e-dzienników, nr podręczników, plany edukacyjne, kryteria oceniania a także poradniki metodyczne oraz przewodniki programowo-dydaktyczne w wersjach pdf.       —-> Zobacz również: Nowe Podręczniki WDS Sandomierz


JEDNOŚĆ KIELCE


WAM KRAKÓW