Pielgrzymka do ZIEMI ŚWIĘTEJ

8 maja br. o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie informacyjne przed naszą pielgrzymką, na którym zostanie omówiony szczegółowo plan pielgrzymki. Spotkanie będzie miało miejsce w budynku Kurii (wjazd od ul. Racławickiej).
Zapraszamy do udziału w Pielgrzymce do Ziemi Świętej organizowanej przez Wydział Duszpasterski, Referat Katechetyczny Kurii Metropolitalnej w Częstochowie oraz Biuro Pielgrzymkowe ALF z Opola.

Osoby zainteresowane prosimy o zapoznanie się z programem pielgrzymki (ZIEMIA ŚWIĘTA-2023) oraz wypełnienie formularza zgłoszenia (poniżej).

           

1. Dzień: WARSZAWA – TEL AWIW – BETLEJEM
Zbiórka na lotnisku w Warszawie (Chopina)  na dwie godziny przed wylotem. Odprawa biletowo – paszportowa i bezpośredni lot do Tel Awiwu . Przylot na lotnisko Ben Guriona. Spotkanie z miejscowym przewodnikiem. Przejazd do Betlejem gdzie zwiedzimy: Pole Pasterzy, następnie przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Kolejno nawiedzimy Bazylikę Narodzenia Pańskiego, Kościół św. Katarzyny, Grotę Mleczną. Powrót do hotelu, kolacja oraz nocleg.

2. Dzień: BETLEJEM – GÓRA OLIWNA – JEROZOLIMA – EIN KAREM
Śniadanie w hotelu. Wizyta na Górze Oliwnej, zwiedzanie Kościoła Pater Noster (Ojcze Nasz), Kaplica Wniebowstąpienia. Następnie przejście do kościoła klasztornego Dominus Flevit, przejście obok Cmentarza Żydowskiego. Kolejno punktem zwiedzania jest Bazylika Agonii (zwana także Kościołem Wszystkich Narodów) przy której znajduje się Ogród Oliwny – Getsemani. Przejście do Kościoła Grobu Najświętszej Marii Panny, położonego w dolinie Cedronu, pomiędzy Wzgórzem Świątynnym a Górą Oliwną. W kościele tym znajduje się grób Marii z Nazaretu, matki Jezusa. Następnie przejazd do Ein Karem do Sanktuarium Nawiedzenia św. Elżbiety oraz Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Powrót do hotelu w Betlejem na kolację oraz nocleg.

3. Dzień: BETLEJEM – JERYCHO – MORZE MARTWE
Śniadanie w hotelu. Przejazd na Pustynię Judzką (panorama pustyni) i Jerycho z widokiem na Górę Kuszenia. Kolejno przejazd nad rzekę Jordan do miejsca Chrztu Pana Jezusa. Na koniec dnia podróż nad Morze Martwe i czas na odpoczynek i kąpiel w Morzu Martwym oraz kąpiele błotne. Powrót do hotelu w Betlejem. Kolacja, nocleg.

4. Dzień: BETLEJEM – JEROZOLIMA – GÓRA SYJON
Śniadanie w hotelu. Następnie przejazd do Jerozolimy na Górę Syjon, gdzie znajduje się Kościół św. Piotra „In Gallicantu”. Następnie udamy się do Wieczernika oraz Kościoła Zaśnięcia Najświętszej Marii Panny. Przejście pod Ścianę Płaczu. Następnie przejście Drogą Krzyżową „Via Dolorosa” do Bożego Grobu w Bazylice Grobu Świętego. Powrót do hotelu na obiadokolację oraz nocleg.

5. Dzień: BETLEJEM – NAZARET – KANA GALILEJSKA – GÓRA TABOR
Śniadanie w hotelu. Przejazd do Nazaretu, zwiedzanie Bazyliki Zwiastowania, przejście do Kościoła św. Józefa. Następnie Kana Galilejska, wizyta w Kościele Franciszkanów miejsca pierwszego cudu Chrystusa. Kolejno wjazd taksówkami na Górę Tabor i zwiedzanie Bazyliki Przemienienia Pańskiego. Przejazd do hotelu w Tyberiadzie na kolację oraz nocleg.

6. Dzień: TYBERIADA – TABGHA – KAFARNAUM – GÓRA BŁOGOSŁAWIEŃSTW – JEZIORO GALILEJSKIE
Śniadanie w hotelu. Rozpoczęcie dnia wizytą w kościołach w okolicy Jeziora Galilejskiego: przejazd do Tabghy, miejsca cudu rozmnożenia chleba i ryb, Kościół Prymatu św. Piotra. Następnie przejazd północnym brzegiem jeziora do Kafarnaum, kolejno na Górę Błogosławieństw, rejs drewnianą łodzią po Jeziorze Galilejskim. Powrót do hotelu w Tyberiadzie na kolację oraz nocleg.

7. Dzień: TYBERIADA – HAJFA – JAFA – TEL AWIW – WARSZAWA
Śniadanie. Przejazd do Hajfy, wjazd na górę Karmel, gdzie znajduje się Kościół Stella Maris. Następnie przejazd do Tel Awiwu, zwiedzanie starej części miasta- Jafa. Transfer na lotnisko Ben Guriona w Tel Awiwie. Odprawa biletowo – paszportowa, wylot do Warszawy. Przylot do Warszawy przed północą. Zakończenie pielgrzymki.

Cena pielgrzymki zawiera: Bilet lotniczy: Warszawa – Tel Awiw – Warszawa, opłaty lotniskowe, transfer klimatyzowanym autokarem podczas zwiedzania, zakwaterowanie w pokojach 2 i 3 osobowych  w hotelach 3 gwiazdkowych – zgodnie                  z programem pielgrzymki (zakwaterowanie: 4 noclegi w Betlejem + 2 noclegi w Tyberiadzie), Wyżywienie:               2 posiłki dziennie w formie bufetu (kolacja, śniadanie), udział w programie imprezy, ubezpieczenie: KL 60.000 EURO, NNW 15.000 PLN, Bagażu 1.000 PLN, CP – od chorób przewlekłych, obowiązkowa opłata na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz obowiązkowa opłata na Turystyczny Fundusz Pomocowy.

Cena pielgrzymki nie zawiera:  Dodatkowo należy posiadać kwotę 170 USD. Kwota ta nie podlega rozliczeniu i obejmuje: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów zgodnie z programem, napiwki dla kierowców, opłaty za parkingi, opiekę polskojęzycznego przewodnika podczas zwiedzania, rejs łodzią po Jeziorze Galilejskim, wejście na plażę nad Morzem Martwym, wjazd taksówkami na Górę Tabor, system słuchawkowy oraz pozostałe koszty związane z realizacją programu.

Cena nie zawiera również: Wydatków własnych, posiłków nie wymienionych w programie oraz przejazdu na lotnisko w Warszawie oraz powrotu z lotniska w Warszawie oraz ewentualnych kosztów testów na obecność COVID-19.

Uwaga: Program jest ramowy i może ulec zmianie. W każdym dniu pielgrzymki zostanie zorganizowana Msza Święta.
Dopłata do pokoju 1 osobowego – 210 USD.

Informacja dotycząca dokumentu podróży:

Dokumentem podróży do Izraela jest ważny paszport minimum 6 miesięcy od daty powrotu, czyli od daty zakończenia pielgrzymki.

WAŻNE TERMINY WPŁAT:
Do 10 maja 2023 – wpłata kwoty 2500 zł (na konto)
Do 31 maja 2023 – wpłata kwoty 400 USD

Pobierz PROGRAM PIELGRZYMKI: ZIEMIA ŚWIĘTA-2023

Osoby zainteresowane udziałem w Pielgrzymce prosimy o zgłoszenie się przez FORMULARZ ZAPISÓW:

Karta zgłoszenia - Pielgrzymka do Ziemi Świętej 25.06-1.07.2023 r.

    Dane osobowe:

 

Potwierdzenie