Warsztaty muzyki liturgicznej

Parafia Katolicka pw. św. Marcina Biskupa w Kłobucku – Sanktuarium Matki Bożej Kłobuckiej Niepokalanej Ucieczki Grzeszników zaprasza serdecznie do wzięcia udziału w I Kłobuckich Warsztatach Muzyki Liturgicznej: „Nabierzcie ducha i podnieście głowy!” – które odbędą się w Kłobucku w dn. 1-3 grudnia br. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął m.in. Ksiądz Arcybiskup Wacław Depo Metropolita Częstochowski.
Zaproszenie adresujemy do wszystkich kochających modlitwę śpiewem. Dla katechetów może to być ciekawa propozycja formacji – możliwość spędzenia kilku dni na poznawaniu chóralnych form muzycznych i wewnętrznej odnowie duchowej – na warsztatach będzie można zbudować się świadectwem wielu ludzi różnych profesji, którzy w pięknie liturgii Kościoła odnawiają sens swojego życia. Oprócz śpiewu przewidziana jest wspólna modlitwa i homilie poświęcone zagadnieniu nadziei chrześcijańskiej – stąd warsztaty mają walor formacyjny i rekolekcyjny u progu Adwentu. Udział w warsztatach warto zaproponować również uzdolnionej muzycznie młodzieży – młodzi są przecież szczególnie wrażliwi na piękno!

Do udziału w warsztatach nie jest konieczna biegła znajomość nut. Oprócz sekcji wokalnej, przewidziane są również ćwiczenia dla sekcji instrumentalnej – przede wszystkim instrumentów smyczkowych i dętych – do tej sekcji zapraszamy osoby czytające nuty ­– mniej więcej na poziomie IV klasy szkoły muzycznej II stopnia. W warsztatach mogą uczestniczyć osoby pełnoletnie, a niepełnoletnie – pod opieką innego pełnoletniego uczestnika warsztatów i/lub za pisemną zgodą opiekuna prawnego – dostarczoną przy rejestracji w dniu rozpoczęcia warsztatów.

Warsztaty wpisują się w przygotowania do srebrnego jubileuszu koronacji łaskami słynącego obrazu Matki Bożej Kłobuckiej (2029 r.) oraz do 550. rocznicy przejścia do wieczności ks. Jana Długosza – polskiego kronikarza i proboszcza parafii św. Marcina w Kłobucku (2030 r.), stąd tym bardziej zachęcamy do odwiedzenia i spędzenia kilku dni w urokliwym sanktuarium nieopodal Częstochowy!

Więcej informacji: https://marcin.klobuck.net/pierwsze-klobuckie-warsztaty-muzyki-liturgicznej/

Zapisy:  https://tinyurl.com/mr2xhpb3