Nowe Podręczniki WDS Sandomierz

Wydawnictwo poleca podręczniki pod red. ks. Stanisława Łabendowicza, które posiadają bogatą szatę graficzną oraz nowatorską strukturę jednostki katechetycznej, z akcentowaniem większej aktywności uczniów. Do każdej klasy opracowano pomoce multimedialne na płytach zawierające m.in. opowiadania, teksty Pisma Świętego, refleksje modlitewne i piosenki, oraz ćwiczenia, które aktywizują i urozmaicają przebieg lekcji. Mocną stroną materiałów jest działalność Centrum Edukacji Katechetycznej – www.katechizmy.com.pl, będąca wsparciem dla katechetów, pracujących z podręcznikami WDS.

Propozycja nowych podręczników dla klas 1, 5 szkoły podstawowej oraz 1 LO obowiązujących od roku szkolnego 2020/21 przedstawiona w katalogu online: http://wds.home.pl/Flip/katalog2020_2021Flip/mobile/index.html

W skład pakietów edukacyjnych (zarówno nowych, jak i dotychczasowych) wchodzą oprócz podręcznika:

  • Do przedszkola: materiały pomocnicze dla katechety, poradnik metodyczny,  przewodnik programowo-dydaktyczny oraz płyta z pieśniami i piosenkami religijnymi.
  • Dla klas 1-4 szkoły podstawowej: materiały pomocnicze dla katechety, pomoce multimedialne na płytach DVD, poradnik metodyczny i przewodnik programowo-dydaktyczny.
  • Dla klas 2-8 szkoły podstawowej: zeszyty ćwiczeń, pomoce multimedialne na płytach DVD, poradnik metodyczny i przewodnik programowo-dydaktyczny.
  • Dla szkoły podstawowej proponujemy również płyty z pieśniami i piosenkami religijnymi w wersjach audio, instrumentalnych oraz karaoke.
  • Do liceum/technikum: pomoce multimedialne na płytach DVD, poradnik metodyczny oraz przewodnik programowo-dydaktyczny.

Program jest obudowany  bazą pomocy dydaktycznych online, przypisanych do konkretnych jednostek lekcyjnych oraz  ciekawych linków internetowych zamieszczonymi w naszym serwisie katechetycznym  www.katechizmy.com.pl. Na stronie dostępne są  materiały do pobrania typu rozkłady materiałów do e-dzienników, nr podręczników, plany edukacyjne, kryteria oceniania a także poradniki metodyczne oraz przewodniki programowo-dydaktyczne w wersjach pdf.

W ofercie wydawniczej polecamy plansze i banery katechetyczne, naklejki motywacyjne, puzzle religijne, pieśni i piosenki religijne w wersjach instrumentalnych, z wokalem, audio oraz karaoke. Na  naszym kanale YouTube można posłuchać wybranych utworów karaoke zamieszczonych na płytach.

Co roku prowadzimy akcję Bezpłatny Pakiet Startowy dla katechetów, w tym roku oferta rusza 15 maja i będzie trwała do 30 września 2020 r. – szczegóły: www.katechizmy.com.pl/pakiet-startowy

W ramach działalności Centrum Edukacji Katechetycznej (www.katechizmy.com.pl) w diecezjach korzystających z naszych pakietów edukacyjnych prowadzimy spotkania i szkolenia dla katechetów, m.in. z katechezy multimedialnej z wykorzystaniem tablicy interaktywnej oraz dla katechetów szkół specjalnych. Katecheci mają też możliwość publikowania własnych materiałów dydaktycznych na łamach naszego serwisu.

Nasze Wydawnictwo uruchomiło szereg propozycji dla osób o specjalnych potrzebach edukacyjnych, w szczególności z zakresu katechezy. Informacja na ten temat na stronie: www.katechizmy.com.pl/edukacja-niepelnosprawnych oraz na stronie Wydawnictwa: www.wds.pl/edukacja-niepelnosprawnych